Magyar Lupus Egyesület
SLE-vel élők civil szervezete

Megjelent a Pillangó

Megjelent Pillangó magazinunk legújabb lapszáma, melyet Aktív I. és Támogató I. tagjaink számára postai küldeményben eljuttattunk. Magazinunk weboldalunkon is elérhető, a TAG KAPU-ba való bejelentkezést követően. Anyagi lehetőségeink miatt ebben az évben Pillangó magazinunk korlátozott példányszámban jelenik meg, s kizárólag a Magyar Lupus Egyesület tagjainak. Aki nem tagja egyesületünknek (ebben az évben), de szeretne hozzájutni magazinunkhoz, azoknak a nyomtatott újságért postaköltséggel együtt 3000 Ft támogatásért tudjuk biztosítani a lapot. Támogatásokat az 57200062-10027202 bankszámlaszámunkra vagy bankkártyás befizetéssel (www.lupusz.hu/paypal) tudnunk fogadni, a közlemény mezőbe kérjük feltüntetni a postai címet vagy az e-mail címet, és azt, hogy „Pillangó”.

A legújabb Pillangó magazin tartalomjegyzéke:

 • DR. BÁLINT GÉZA Orvos-beteg viszony. Hogyan működik ez Amerikában?
 • CSARNAINÉ PÁLOSI RITA Biológiai terápiáról röviden, gyakorlatiasan, az ápoló szemével
 • Gyakorlati tanácsok a biológiai terápiához
 • DR. BÁLINT GÉZA, SZABÓNÉ DÚL KATALIN Philip S. Hench (1896-1965) a kortizon Nobel díjasa
 • DR. VÉRTES LÁSZLÓ Dr. Kaposi Mór professzorról, a lupusz leírójáról
 • Lupusz – az ezerarcú betegség tünetei c. betegtájékoztató
 • PROF. DR. GÉHER PÁL Balneoterápia a gyulladásos reumatológiai betegségekben
 • MACHNICZ ENDRÉNÉ Így is lehet élni a betegséggel
 • Minden, amit a rehabilitációs és a rokkantsági ellátásról tudni kell
 • Támogatások megváltozott munkaképességű személyeknek
 • Sikeres egészségprogram zárult a Magyar Lupus Egyesületnél
 • A gyógyszeriparból a Csillagház meséjébe léptek
 • Új szer a lupusz kezelésében
 • A reumások nagyobb eséllyel kapnak infarktust
 • Muszáj az immunrendszernek iskolába járnia
 • Megvan a reuma egyik okozója
 • Mely autoimmun betegségek kockázatát fokozza az elhízás?
 • Oda kell figyelni a cukorbetegségre
 • Felelős átláthatóság a betegekért

Pillangó című magazinunk Magyarországon hiánypótló, hiszen nincs egy olyan lap sem, amely közvetlen lupusszal élő betegek számára jelenik meg. Egyesületünk kiemelt célja, hogy a magyar autoimmun betegek több tízezres táborát tájékoztassa. A magazinban kitűnő, elismert orvosok írnak autoimmun betegségekről, azok gyógyítási lehetőségéről, kutatási eredményekről, új gyógyszerekről. A lapban mi is beszámolunk egyesületünk híreiről, valamint lehetőséget biztosítunk bemutatkozásra kisebb civil szervezetek részére.

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató