Magyar Lupus Egyesület
SLE-vel élők civil szervezete

Lupusz Világnap

2004. május 10-e óta minden évben május 10-e a „Lupus Világnapja” (World Lupus Day). A nemzetközi összefogás célja, hogy tájékoztassuk az orvosokat, betegeket és a nyilvánosságot a lupuszról, hogy növekedjen a lupusz-kutatás finanszírozása világszerte, hogy úgy beszéljenek a lupuszról, mint egy jelentős közegészségügyi problémáról. 2009-ben a Schopper Gabriella Magyar Lupus Egyesület is csatlakozott ehhez a világméretű erőfeszítéshez.
Ebben az évben a Lupusz Napot egy szabadidős program keretében szeretnénk megvalósítani. Terveink szerint egy közös kirándulást szerveznénk 2011. május 8-án (vasárnap) a Budakeszi Vadasparkba. A részletek kidolgozása még folyamatban van, következő lapunkban részletesebb tájékoztatást közlünk. A Lupus világnapi program szervezői Balázs Henrietta és Varga Gábor, akik várják ötleteiket. Szeretnénk, ha minél több lupuszos beteg részt venne programunkon, s úgy éreznénk jól magunkat, hogy közben elfelejtjük betegségünket.

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató